Zespół

Zespół Fundacji tworzą ludzie od lat związani z trzecim sektorem i doświadczeni w zakresie strategii, komunikacji, fundraisingu oraz prawnego aspektu funkcjonowania organizacji pozarządowych.

prezes zarządu

człowiek o skrzywionym poczuciu humoru wykształconym w toku długotrwałego oglądania Monty Phytona. Z natury optymista, którego radość życia wynika z przeświadczenia, że i tak wszyscy zginiemy. 

Od dziecka chciał zostać poważnym prawnikiem, ale póki co jest na razie tylko prawnikiem (bez nadziei na bycie poważnym), który pomógł już wielu organizacjom. Oprócz bycia magistrem prawa, jest również magistrem historii.

Przez większość życia związany z Oazą oraz wieloma organizacjami pozarządowymi. Bywał (i bywa) wolontariuszem, pełnomocnikiem, kierownikiem gminnego zakładu budżetowego, dyrektorem ośrodka kultury, fundatorem, prezesem fundacji oraz jednej spółki, prowadzi też własną działalność gospodarczą. 

Prezesem Fundacji Kwestarzy został, ponieważ:

  1. dostał propozycję,
  2. jest próżny i lubi być prezesem,
  3. akurat mógł,
  4. spodobała mu się idea

(kolejność powodów jest przypadkowa).

e-mail: tomasz.drazniowski@kwestarze.pl

Fundatorka

doświadczona fundraiserka i Fundatorka Fundacji Kwestarzy. Jest pasjonatką relacji, a dziękowanie Darczyńcom to jej zdaniem najprzyjemniejsza część pracy fundraisera. Najważniejsi w pracy są dla niej ludzie – w końcu to oni zmieniają świat, a nie ich pieniądze!

Pomogła wprowadzić i rozwinąć fundraising w wielu organizacjach i inicjatywach, m.in. w Fundacji Brat Słońce, Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, przy budowie Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie. Doradza i konsultuje w wielu zbiórkach, ładując Ludzi Czynu pozytywną energią.

Zdecydowała się współtworzyć Fundację Kwestarzy, bo:

  1. chce połączyć społeczników i specjalistów różnych dziedzin, którym zależy na szerzeniu dobroczynności w Polsce. 
  2. Jest przekonana, że pod szyldem Kwestarzy spotkają się ludzie, którzy chcą razem budować świat wartości.

Z jej wiedzą i doświadczeniem odkryjesz niesamowity świat relacji! 

e-mail: anna.anioł@kwestarze.pl

 

fundraiser i Fundator Fundacji Kwestarzy. Podziwia NGO-sy nieustannie za zapał, odwagę, czasem straceńcze szarże, by kawałek świata uczynić lepszym. 

Każda organizacja pozarządowa, tak jak Don Kichote walczy z różnymi wiatrakami. Jednak każdy rycerz potrzebuje giermka – Sancho Pansy, który zadba o to, by zbroja błyszczała, koń był nakarmiony, kasza w kociołku nie przywierała, a czasem i omasta do kaszy się znalazła. I tak Sancho Pansę przyjął jako swój wzór. Służy tym, co potrafi najlepiej: wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością zbierania pieniędzy na walkę z wiatrakami.

Postanowił współtworzyć Fundację Kwestarzy, bo:

1. widzi w organizacjach chęci do zmieniania świata, ale brak wiedzy – ma dość bieda-organizacji;

2. chce, by powstała poważna instytucja, która bada dobroczynność i wspiera organizacje;

3. marzy, że dzięki temu zbudujemy i wzmocnimy świat wartości.

e-mail: szczepan.kasinski@kwestarze.pl